За останні п’ять років популярність путіна в Угорщині впала майже удвічі

Фото: REUTERS/Laszlo Balogh/Files

У порівнянні з 2017 роком, популярність володимира путіна в Угорщині різко впала. Про це свідчить опитування Závecz Research.

Якщо у 2017 році російському президенту симпатизував 31% угорців, то в травні цього року таких залишилося лише 17%.

Водночас Путін є найбільш непопулярним політиком для опозиційних виборців (6 балів за 100-бальною шкалою). Не дуже приязно ставляться до нього безпартійні (29 балів) і навіть виборці «Фідес» (44 бали). Путін залишається фаворитом лише для виборців праворадикалів, прихильників угорської партії Mi Hazánk (“Моя країна”) – 53 бали.

Утім, варто зазначити, що навіть після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну лише близько третини (33%) угорців залишаються при думці, що варто продовжувати тісні стосунки з Росією.

За словами Петера Креко, керівника Political Capital, результати опитування показують, що “зовнішньополітичний вектор угорського суспільства все ж більше вказує на Захід”.

Якщо у 2017 році майже половина респондентів (48%) виступала за зближення Угорщини з Росією, а 41% був проти, то зараз рівень останній зріс до 45%. Водночас 22% не можуть сформувати свою однозначну думку щодо цього питання.

Цікаво, що виборці партії Віктора Орбана “Фідес” таки залишаються більше проросійськими — 45% підтримують зближення з Росією, не впевнені — 28%.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*