Заборонено виставляти табло з курсом валют: запроваджено нові правила роботи обмінників

Національний банк України посилив вимоги до обмінників і заборонив їм показувати свій курс валют поза межами кас, «привертаючи до них додаткову надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами».

Про це НБУ повідомив увечері 29 липня.

Регулятор фіксує, що небанківські установи, які здійснюють обмін валют, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті ринку, чим фактично підтримували існування “банкоматного туризму”.

Відтак тепер НБУ постановив, що інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі.

А саме, у вигляді копії наказу про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют. Ця інформація розміщуватиметься виключно в касах установ та їх структурних підрозділів.

Також для контролю за тим, як обмінники дотримуються порядку обміну валют, їх приміщенні обовʼязково мають бути камери відеоспостереження.

Крім того, інформація про касовий апарат (РРО), який використовує обмінники, буде передаватись до Національного банку — це дасть змогу підсилити податкову дисципліну, адже обмінники практично не сплачують податок на прибуток.

Також для обмінників відновили обовʼязок подавати інформацію до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції.

Ухвалили таке рішення, аби зменшити спекуляції на курсі та створити дійсно конкурентне середовище.

Ці зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері обміну валют. Якщо зафіксують — запровадять аналогічні обмеження.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*