Закарпатець Роланд Цебер зустрівся з віце-президентом Європарламенту та представниками NATO

Радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роланд Цебер продовжує доносити міжнародній спільноті всю правду про війну. Про це він розповів за результатами зустрічі із новообраним віце-президентом Європарламенту паном Марком Ангелом, депутатами ЄП різних фракцій та представниками парламентської асамблеї NATO.

Україна продовжує боротись за те, щоб росія понесла максимальну відповідальність за все те зло, що причинила Україні.

“Нам надзвичайно важливо доносити міжнародній спільноті всю правду про війну, бо всі ці факти безпосередньо впливають на прийняття рішень щодо санкцій, надання військово-технічної та іншої допомоги Україні. Керівники Офісу Президента України та Офісу Омбудсмана України неодноразово наголошували, що права людини ми маємо захищати зброєю, а саме – танками та літаками” — зазначив у дописі Роланд Цебер.

За його словами керівництво Європарламенту та парламентської асамблеї НАТО рішуче засуджують звірячі дії рф, як, до прикладу, нещодавній розстріл українського Героя. Такі факти документуються – їх тисячі. На зустрічі обговорили і діяльність міжнародних організацій в Україні, які працюють у сфері дотримання прав людини та гуманітарному секторі.

З основого, що вдалося донести до учасників зустрічі в Європарламенті:

  • за останні місяці повномасштабної війни рф здійснила понад 16 000 ракетних ударів, 97% з яких – по цивільних об’єктах. Українські правоохоронні органи зафіксували пошкодження або руйнування 68 399 об’єктів цивільної інфраструктури, в тому числі 48 460 житлових будинків, 2 212 освітніх та 418 медичних закладів, 407 культурних та 88 культових споруд, а також 5 643 водо- та електромереж.
  • українські правоохоронні органи розпочали розслідування 53 115 воєнних злочинів та злочинів агресії, скоєних з 24 лютого. Серед них – вбивство 8 596 осіб (у тому числі 443 дітей) і поранення 11 620 цивільних осіб (у тому числі 855 дітей).
  • екологічні збитки в Україні, завдані війною Росії, оцінюються у понад 37 мільярдів євро. Починаючи з 24 лютого зареєстровано понад 2200 злочинів проти довкілля.

Ці цифри не включають тимчасово окуповані території, до яких нема доступу.

Та неодмінно, рано чи пізно, всі воєнні злочинці будуть покарані, адже напрацьовується механізм створення спеціального військового трибуналу — підсумував радник.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*