Закарпаття – на порозі “червоної зони”: у ОДА розповіли про динаміку захворюваності на COVID-19

На брифінгу в пресцентрі в Закарпатській ОДА сьогодні обговорювали ситуацію із захворюваністю на Covid-19 – Закарпаття за динамікою захворюваності близьке до переходу в «червону зону».

Із журналістами спілкувалися голова ОДА Віктор Микита, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолій Пшеничний, генеральний директор обласного Центру легеневих хвороб Василь Скрип.

Голова облдержадміністрації порівняв нинішні показники захворюваності з тими, які були на другу декаду січня торік, і відзначив, що за динамікою Закарпаття вже на місяць випереджає ситуацію на такий же час 2021-го, а за тиждень-два кількість нових хворих щодня може сягнути 2 або й 3-4 тисяч. Перехід у «червону зону» епіднебезпеки означатиме призупинення роботи бізнесу, обмеження в роботі установ, органів влади.

Вже 2 тижні для протидії коронавірусу вживаються посилені заходи, працюють рейдові групи, які перевіряють, чи в закладах харчування, торгівлі перебувають вакциновані люди, і відзначив, що підприємці переважно нехтують дотримання цих вимог. Акцентував, що з 1 лютого починають діяти збільшені штрафи за порушення карантинних вимог і на керівників закладів накладатимуть до 170 тисяч гривень штрафу, а на відвідувачів – до 17 тисяч.

Мер Ужгорода відзначив, що ситуація із захворюваністю на COVID-19, а також грип, зокрема штаму А, та інші респіраторні вірусні інфекції погіршується, у порівнянні з минулим тижнем хворих більше вдвічі, дітей шкільного віку – у 2,5 рази. Тому протиепідемічна комісія в міській раді прийняла рішення про запровадження дистанційного навчання для всіх школярів міста, мистецьких, спортивних шкіл, гуртків, «очно» працюватимуть лише дитячі садочки. Наразі такий карантин вводять з 24 січня на 2 тижні.

«Добре відсвяткували», – іронічно охарактеризував ситуацію Анатолій Пшеничний. За його словами, кількість хворих на Закарпатті зараз зростає в геометричній прогресії, вже четвертий день поспіль кількість госпіталізованих на 25-30% перевищує кількість тих, хто одужав, тому суттєво зростає навантаження на медичні заклади. 18% серед захворілих – діти.

Пшеничний також відзначив, що термін дії сертифікатів про вакцинацію зменшили до 270 днів, а Закарпаття – одна областей із найменшою кількістю щеплених, 5 громад – на Тячівщині, Свалявщині, Рахівщині абсолютні «лідери» з антивакцинації. Тоді як зараз штам «Омікрон» надзвичайно швидко поширюється, людина, котра навіть не має симптомів захворювання, може заразити майже всіх, із ким контактувала.

Нагадаємо, що в області вже однозначно є випадки штаму «Омікрон», хоча більшість – 80% із досліджених взірців, підтвердили циркуляцію штаму «Дельта». Щоб виявляти «Дельту», є лабораторні можливості безпосередньо на Закарпатті, а «Омікрон» наразі визначають, досліджуючи зразки з нашої області в Києві, очікується, що незабаром для цього будуть можливості і в нас.

На брифінгу також акцентували на небезпечності відвідуванні богослужінь, украй низькому відсотку вакцинованих серед літніх закарпатців, тому, який колапс може бути і для медичної сфери, і для бізнесу, якщо захворюваність сягне рівня «червоної зони».

1 Trackback / Pingback

  1. Кількість нових хворих на Covid-19 на Закарпатті зросла до 682 - Закарпаття 24 - новини Закарпаття: політика, економіка, кримінал спорт

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*