Закарпаття — не є краєм контрабандистів та сепаратизму: учасники круглого столу “Роль інтелігенції у розвитку країни”

Днями, в Мукачево відбувся круглий стіл – “Роль інтелігенції у розвитку країни”. Організатором заходу стала “Рада адвокатів Закарпаття” та Закарпатське відділення Спілки адвокатів України під головуванням Лариси Холмогорової. Для участі було запрошено спікерів із Києва, Львова та гостей із-за кордону.

Зокрема доволі цікавим був виступ віце-президента Спілки адвокатів України Олексія Дроздова про роботу в комісії при Президентові  України з реформування судової  гілки влади.

Віце-президент Спілки адвокатів України Олексій Дроздов

В ході жвавого обговорення доступності правових послуг громадян, стало зрозумілим, що зроблено лише перші кроки до вдосконалення цього напрямку діяльності.

Доволі цікавим був виступ адвоката зі Львова про організацію безоплатної правової допомоги.

Всі присутні погодилися, що іноді реформи у галузі права є не достатньо продуманими- надто стрімкими, аяк наслідок страждають прості громадяни. “Тяганина в судах призводить до зневіри простих людей до Закону та в цілому, до судової гілки влади” – наголошував голова спілки адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош.

Голова спілки адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош

Про національні меншини та визнання на державному рівні русинів розповідав голова спілки русинів Закарпаття Євген Жупан.

Голова спілки русинів Закарпаття Євген Жупан.

В цьому аспекті розмова мала певне продовження, навіть дискусію, адже часто-густо Закарпаття отримує певний негативний імідж. Існують штампи,  котрі не мають нічого спільного з реальністю, і як було відмічено в ході обговорення, вони іноді продукуютьс навмисно у центральних ЗМІ України, а іноді й від політиків – котрі просто не розуміють суті питання, а по простому не розуміють закарпатців.

«Закарпаття не є краєм сепаратизму, тут панує міжконфесійна та міжнаціональна злагода підсумував дискусію Олексій Фазекош.

У роботі круглого столу взяли участь і депутати Закарпатської обласної ради. Зокрема Віктор Русин та Зоя Темнохудова.

 Віктор Русин: “Ми мусимо чітко розуміти, що досить будувати в балачках! Потрібна щоденна праця на благо держави та нашого краю!”

Депутати Закарпатської обласної ради

Представники ЗМІ декілька разів запитували Олексія Фазекоша про посвідчення  нардепа Іллі Ківи, яке ніби видано в нашій області.

«Він не отримував у нас жодних посвідчень, адже він навіть не проходив у нас стажування» – відповів Олексій Андрійович.

Присутні домовились що такі зустрічі мають відбуватися на постійній основі аби закарпатців було чутно та видно в Україні та світі не як «контрабандистів та махінаторів», а як людей з давньою історією, самобутньою культурою та щиро люблячих Україну.

1 Trackback / Pingback

  1. Закарпатські адвокати зібрали за круглим столом колег з Києва, Львова та зарубіжжя

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*