Закарпаття планує розселити переселенців у постійне житло: очільник області розповідає деталі

На Закарпатті працюють над кількома проектами щодо підготовки місць для проживання внутрішньо-переміщених осіб. Про це голова Закарпатської ОВА Віктор Микита розповів в інтерв’ю “Суспільному”.

Один з них — про реконструкцію приміщень у закинутих будівлях.

“Ми взяли закинуті будівлі у територіальних громадах, яких є близько 150. У 21 будівлі вже розпочався ремонт. Там поставили нові вікна, двері, сантехніку, і таким чином підготували місце для проживання близько 1700 осіб”, — розповів Суспільному Віктор Микита.

Ще один з проектів передбачає передачу квартир вимушеним переселенцям. Робити це будуть за рахунок земельного банку, який створили у квітні 2022 року.

“У земельному банку накопичували земельні ділянки, які були незаконно передані, або за які не здійснювалася оплата за землю і вони повернулися у державну власність. І ми ведемо домовленості з міжнародними благодійними організаціями та забудовниками в Ужгороді, Мукачеві та інших містах області для того, щоб обмінювати квартири на земельні ділянки, на яких найближчим часом збудують нові будівлі”, — розповів голова Закарпатської ОВА.

Під житло вимушеним переселенцям розглядають і 1-2 кімнатні квартири у новобудовах міст області. За словами Віктора Микити сьогодні під такі потреби знайшли 7-9 квартир від одного із забудовників в Ужгороді.

“З одним із забудовників ми домовилися таким чином, що він надасть нам частину квартир уже збудованих для того, щоб ми до кінця року змогли розмістити певну кількість наших громадян, а вже наступного року буде збудовано інший корпус, де будуть отримувати квартири внутрішньо-переміщені особи”, — розповів Віктор Микита.

Окремо вирішують питання розміщення працівників підприємств, які релокувалися на Закарпаття з інших регіонів.

“Наприклад, у нас є одне з релокованих підприємств на Закарпатті, яке будує житло, яке можуть зібрати за два місяці. Це повноцінні будинки. І зараз ми формуємо з ними таку співпрацю за формулою 3 в 1. Територіальна громада фінансує 33%, обласний бюджет 33% та бізнес 33%. Таким чином, будинок, вартість якого становить близько 10 мільйонів гривень, для бізнесу коштуватиме менше”, — каже голова ОВА Закарпаття.

За його словами, бізнес матиме можливість розміщувати у такому житлі своїх працівників упродовж 5-7 років.

“Ми підрахували, який податок сплачуватиметься тими працівниками у територіальну громаду, і у підсумку, за 2,5-3 роки територіальна громада поверне собі ці 3 мільйони, а надалі, після 5 років використання бінесом цього будинку, він може слугувати у майбутньому, наприклад, хостелом”, — розповів Віктор Микита.

За словами голови ОВА, станом на 28 вересня на Закарпатті зареєстровано близько 154 тисячі переселенців. Насправді ж їхня кількість щонайменше удвічі більша — від 350 тисяч людей.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*