Закупівля вугілля в ОРДЛО та виведення нафтопроводу з держвласності: Медведчук визнав причетність Порошенка до схеми 

Народний депутат від “ОПЗЖ” Віктор Медведчук, розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» для подальшого прокачування через нього дизельного палива. Про це повідомили у Службі Безпеки України.

За словами Медведчука, питаннями трубопроводу він займався на прохання Петра Порошенка і, мовляв, саме п’ятий президент звернувся до нього з проханням сконтактувати з керівництвом РФ. Більше того, Порошенко сам забезпечив ухвалення рішень в усіх українських інстанціях.

“Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту — власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна — всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка”, — повідомив Медведчук.

Медведчук зауважив, що за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп — до $42 млн. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих “Л/ДНР”, практично у ватажків бойовиків.

“У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з Президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему”, — пояснив затриманий.

Серед них — колишній міністр внутрішніх справ, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і правоохоронці.

Натомість адвокат Петра Порошенка Ігор Головань спростував заяви Медведчука та звинуватив СБУ у створенні фейків. Мовляв, сьогоднішнє оприлюднення свідчень Медведчука пов’язане із судовим засіданням у справі п’ятого президента.

“На нашу думку взагалі те, що робить СБУ — це винятково піар. По-перше, це не їхня справа, цим має займатися ДБР. І те, що про це говорить СБУ – це підтверджує, що тут нічого спільного із правдою і законом немає. Сьогодні призначене судове засідання стосовно арешту на майно Петра Порошенка. Це звичайний тиск на суд”, — підсумував адвокат.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм-каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*