Жодна церковна громада УПЦ МП на Закарпатті не змінила релігійну приналежність

На Закарпатті близько семи сотень церковних громад УПЦ МП і жодна з них не змінила з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, свою релігійну приналежність.

Про це розповів єпископ Ужгородський та Закарпатський ПЦУ Варсофоній, інформує Суспільне.

На заяву шести релігійних громад Солотвинської територіальної громади про вихід з МП, єпископ відповів, що зміни релігійної приналежності по документах не було.

На Закарпатті громади, які належать до МП перебувають у складі Мукачівської чи Хустської єпархій УПЦ.

“Щоб заявити про вихід із московського патріархату, релігійним організаціям потрібно внести зміни у своєму статуті. Ті релігійні організації склали протокол у вирішальній частині якого записали, що вони виходять із підпорядкування Московського патріархату. Крапка. В єдиному державному реєстрі такої релігійної організації, як Московський патріархат немає зареєстрованої. Є зареєстрована Хустська єпархія УПЦ і Мукачівська єпархія УПЦ. Вони повинні були вказати, що відтепер входять до складу не Хустської єпархії УПЦ, а, наприклад, до Закарпатської єпархії ПЦУ чи до Карпатської. Відповідно без цих змін, церковні громади і далі діють за старим статутом” – сказав Варсофоній.

Нагадаємо, Раді пропонують заборонити Московський патріархат в Україні та націоналізувати майно

2 коментарів

  1. вони не зиінять юрисдикцію навіть коли не стане самої москви, бо послідовні.

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*